...

Mikołajki w naszej szkole.

W dniu 06.12.2018r. dzieci z klas I-III zgromadziły się przy choince w holu szkoły. Obejrzały teatrzyk w wykonaniu uczniów klasy Ia pt. „Spotkanie z Mikołajem". Po przedstawieniu dzieci zaśpiewały wesołe piosenki w prezencie dla Mikołaja. Na koniec obiecał uczniom, że za rok również odwiedzi naszą szkołę.

Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

SPOTKANIE Z PANEM DAWIDEM PAJOREM

4 grudnia 2018 roku odwiedził naszą szkołę Pan Dawid Pajor. Na co dzień pracuje jako strażak, ale gdy zdejmuje swój mundur, bierze piłkę i biegnie z nią, by realizować swoje marzenia. Od 10 lat trenuje freestyle football.  Jego triki z piłką zyskały sławę na całym świecie. Zaprezentował nam wiele z nich i zachęcił do treningu. Dziękujemy za wspaniały pokaz.

Zabawa Andrzejkowa

W dniu 30 listopada w holu szkoły zapanowała magiczna atmosfera, obchodziliśmy Andrzejki. W holu szkoły spotkali  się czarodzieje  i wróżbici  z okolic Ciechowa, wszyscy  w odświętnych, czarodziejskich kreacjach.  Gospodarzami spotkania byli uczniowie z klas Ia i IIa, którzy poprowadzili andrzejkową zabawę oraz przekazali przedstawicielom klas magiczne pudełka z czarami. Czarowanie oraz poznawanie przyszłości odbywało się w klasach, gdzie wśród radosnych zabaw i wróżb  dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Odgadywały,  kim będą w przyszłości i jakie  prezenty przyniesie im Święty Mikołaj. Nie zabrakło  ustawiania bucików, wróżenia z kart i gwiazd czy zawierania przyjaźni przy pomocy wirującej butelki.

Rok bardzo szybko mija i niedługo kolejne Andrzejki. Już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich, którzy lubią magię i czary.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

We wtorek 27 listopada uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami włączyli się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu szkołę odwiedził Pluszowy Miś, który przygotował dla dzieci kilka zadań. Poszukiwania Misia uczniowie rozpoczęli w sekretariacie szkoły, gdzie mały przyjaciel zostawił im list – zagadkę. Po jej rozwiązaniu powędrowali dalej… Odwiedzili salę gimnastyczną i bibliotekę szkolną, gdzie wysłuchali historii powstania  święta.. Następnie w swoich salach dzieci bawiły się z misiami w „ciepło – zimno” oraz tworzyły portrety. Święto przebiegło w miłej  i radosnej atmosferze, a dzieci w tym dniu poznały bliżej budynek szkoły i siebie nawzajem.