ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej

im.  Noblistów Polskich w Ciechowie

serdecznie zapraszają

na uroczystość zakończenia roku szkolnego,

które odbędzie się 19 czerwca 2019 r. o godzinie 9.00

w sali sportowej.

OBCHODY DNIA ZWYCIĘSTWA

Dnia 8 maja obchodziliśmy Dzień Zwycięstwa, który  upamiętnia zakończenie II wojny światowej w Europie. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystościach zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej. Jednym z elementów uczczenia tak ważnego wydarzenia był konkurs plastyczny. Drużyna z SP Cechów wykazała się niezwykłym kunsztem artystycznym  i zajęła I  miejsce.  Laureatki konkursu to: Dominika Buksa, Magdalena Kurzydło, Aleksandra Maćkowiak, Karolina Kołaczyńska, Natalia Borkowska i  Oliwia Wojtkiewicz. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

„ Jak nie czytam, jak czytam”

Dnia 7 czerwca br. w naszej szkole odbyła się akcja pt. „ Jak nie czytam, jak czytam” . Z tej okazji w holu szkoły umieszczone zostały popularne pozycje książkowe każdej klasy. Równo o godzinie 10.00 cała społeczność szkolna zebrała się przed budynkiem szkoły, aby przez 10 minut wspólnie czytać fragmenty swoich ulubionych książek. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p.K.Hołowiak-Charęzą przeprowadzili happening ,,Zaczytane ulice”. Najpierw udali się do przedszkola, aby tam  poczytać swoim młodszym koleżankom i kolegom ciekawe bajki. Następnie idąc przez naszą miejscowość,  zachęcali przechodniów do wspólnego czytania fragmentów książek. Każdy czytelnik otrzymał zakładkę wykonaną przez uczniów. Akcje miały na celu  budowanie pozytywnych skojarzeń z książką oraz wyrabianie nawyku sięgania po nią w wolnych chwilach. Uczniowie uzmysłowili sobie, że czytanie książek to powód do dumy.

IV EDYCJA AKCJI ''JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM''

7 czerwca br. (piątek) o godz. 10.00 odbędzie się IV edycja najpopularniejszej w Polsce akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.

W związku z tym na placu przed szkołą zbiorą się wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i goście z własnymi, ulubionymi książkami. Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie. Przede wszystkim chcemy sobie miło poczytać, pamiętając o tym, co powiedziała Wisława Szymborska, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

DZIEŃ DZIECKA

31 maja w  naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Pierwszym punktem programu było spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Policjanci uzmysłowili uczniom,  na jakie niebezpieczeństwa mogą być narażeni oraz jak należy prawidłowo reagować w takich sytuacjach.  Następnie odbył się Mini Playback Show, podczas którego każda klasa prezentowała swoje talenty muzyczne, taneczne oraz aktorskie. Występy okazały się niezwykle ciekawe, a nawet oryginalne. Można było ,,zobaczyć”słynne  gwiazdy estrady i również postacie fantastyczne takie jak Kulfon.  Kolejnym  wyzwaniem okazał się bieg patrolowy.  Posługując się mapą, uczniowie realizowali zadania na poszczególnych stanowiskach, które rozmieszczone były nie tylko na terenie szkoły, ale także w różnych miejscach naszej miejscowości. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z wielu dziedzin. Literackie wyczyny  dotyczyły szczegółowego odzwierciedlenie w malarskich  wizjach  opisów bohaterów oraz zaprezentowania w kalamburach frazeologizmów  związanych z historią książki. Niezwykłe sportowe ,,akrobacje” miały miejsce podczas przenoszenia wody, rzucania  beretem czy też ubijania piany z białek. Po zakończeniu biegu na uczniów czekały kiełbaski z grilla. Zwycięzcami  wszystkich  rozgrywek okazały się klasy – 1a, 4a oraz 3G. Każda klasa otrzymała słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski, a nad bezpieczeństwem czuwali rodzice, którym należą się serdeczne podziękowania.  Uczniowie byli zadowoleni z tak ciekawego i wesołego dnia w szkole, dlatego  na ich twarzach  gościły promienne uśmiechy.