Biblioteka szkoły podstawowej w Ciechowie

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

Wisława Szymborska

 

Bibliotekarz: mgr Teresa Ślęzak

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dziennik elektroniczny

     Biblioteka szkolna służy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Rozwija potrzeby czytelnicze i informacyjne związane z nauką i indywidualnymi zainteresowaniami. Stwarza warunki do samodzielnego zdobywania wiedzy, przygotowuje do korzystania z innych bibliotek i do samokształcenia.

Aktualności

 

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

10.05.2021r.

Dzisiaj rozpoczyna się wyjątkowe święto - Tydzień Bibliotek.

 Jest to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek. organizowana od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Każda edycja przebiega pod innym hasłem.

 

Hasło przewodnie tegorocznych wydarzeń bibliotecznych brzmi

ZNAJDZIESZ MNIE W BIBLIOTECE.

Motto można odnieść zarówno do fizycznej obecności w bibliotece, jak i do działalności bibliotek online, do ich cyfrowych zasobów i wydarzeń, do których docieracie poprzez strony i portale internetowe, media i komunikatory społecznościowe.

Z tej okazji zachęcam Was do skorzystania z materiałów, wśród których znajdziecie puzzle, krzyżówki itp. umieszczonych w poniższym linku:

 

https://wakelet.com/wake/nrk_vxkYwcrQLj0g30SZ_   

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

2 kwietnia 2021

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

święto promujące czytelnictwo

od 1967 roku obchodzony jest w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza

Hansa Christiana Andersena.

Link do strony przedstawiającej w zabawny i ciekawy sposób informacje na temat życia i twórczości tego autora: https://view.genial.ly/605d90cd0138370d9e84524b/presentation-andersen?fbclid=IwAR1j9QqmP1ACDoju0f3QwfATe6CvPnUIcA9WakNiSM1QGlGwX9xaxWnd3yY

Sprawdźcie swoją wiedzę i zdobądźcie nową!!!

Światowy Dzień Recyklingu

18.03.2021

Recykling - jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Recykling obejmuje odzyskiwanie surowców odpadowych i wykorzystanie ich do produkcji nowych, poszukiwanych towarów.

 

8 marca Dzień Kobiet

    Piękny cytat motywujący, polskiej noblistki z okazji Dnia Kobiet ;

                                                        „Musimy mieć wytrwałość 

 i ponad wszystko

wiarę w siebie.

Musimy być pewne,

Że mamy do czegoś talent.”

Maria Skłodowska –Curie

 

Więcej motywujących cytatów i opowieści znajdziecie w następujących książkach dostępnych w bibliotece szkolnej:

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”, historie bohaterskich kobiet to nowe wersje bajek stworzone, by zainspirować wszystkie dziewczynki.

„Ada, to wypada!” książka dla dziewczyn tych małych i tych dużych, którym wypada robić wszystko, o czym marzą. Mają prawo być sobą, rozwijać się i uczyć od siebie nawzajem.