MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA.

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Nasi uczniowie także przyłączyli się do tej akcji świętując wspólnie z UNICEF, ponieważ nasza szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF. Co roku UNICEF zachęca do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, dlatego nasi uczniowie przyszli ubrani do szkoły na niebiesko.

Uczniowie klas 4a i 4b jako reprezentanci społeczności szkolnej wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego oraz panią pedagog przeszli dziś ulicami Ciechowa wraz z transparentami, na których widniały prawa dziecka. Transparenty te zostały wcześniej przygotowane przez klasy 4-8.

Młodsi uczniowie obejrzeli prezentację o prawach ucznia, poznali pojęcia konwencja praw dziecka, rzecznik praw dziecka. Klasy wykonały symboliczne odciski dłoni, na których pisały lub rysowały swoje prawa.