Dzień Tabliczki Mnożenia 2021

 

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

             1 października tego roku na całym świecie obchodzony był Dzień Tabliczki Mnożenia, który był szczególnym dniem również w naszej szkole. Wszystkie lekcje matematyki nawiązywały do zabaw mających na celu lepsze zrozumienie zasad obowiązujących w ,,matematycznym świecie”. Na uwagę zasługuje konkurs dotyczący wyłonienia szkolnych mistrzów tabliczki mnożenia, który polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 najciekawszych przykładów z tabliczki mnożenia 10x10. Nie tylko poprawność była oceniana, ale również czas wpisywania odpowiedzi. W teście wzięło udział 134 uczniów naszej szkoły, a średni wynik stanowił 83% punktów możliwych do uzyskania :) Najtrudniejszym pytaniem okazał się iloczyn liczb 8 i 7, poprawne odpowiedzi stanowiły 72% udzielonych odpowiedzi.  Najlepszymi w szkole okazali się uczniowie:

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!

Sam test jest otwarty i każdy może się sprawdzić klikając w link: https://www.testportal.pl/test.html?t=FHn3tjm9txJW