Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji

 

Światowy dzień kreatywności i innowacji”. 

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Ciechowie 21.04.2021r. obchodzili  “Światowy dzień kreatywności i innowacji”. 

Aby umożliwić dzieciom rozwijanie kreatywności Rada Rodziców wraz z Dyrekcją szkoły ogłosiła konkurs. W I etapie uczniowie w ciągu doby musieli odczytać zakodowane hasło za pomocą szyfru Ottendorfa. Do zadania przystąpiło 72 uczniów z całej szkoły.  Hasło brzmiało:

 

„JEŚLI UŻYWASZ WYOBRAŹNI I WYMYŚLASZ NOWE RZECZY, CAŁY CZAS SIĘ ROZWIJASZ”.

 

Druga część konkursu polegała na wykonaniu jednej, wybranej pracy: maska bohatera literackiego, makieta wymarzonej klasy szkolnej, kukiełka albo marionetka ulubionego bohatera z książki. Wielu uczniów wykonało to zadanie. Prace okazały się twórcze, starannie wykonane, wymagające dużego nakładu pracy i zaangażowania.

Jury składające się z przedstawicieli Rady Rodziców, po obejrzeniu prac zdecydowało wyróżnić 20 uczniów. Rada Rodziców przygotowała nagrody dla  wyróżnionych oraz upominki dla pozostałych uczestników konkursu. Nagrody będą wręczone 1 czerwca 2021 r. w Dzień Dziecka. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział.  Miło nam, że mamy tylu kreatywnych wychowanków. 

 

                                                             Organizatorzy