"Działaj z imPETem!" ogólnopolski program edukacyjny

 

 

Świadomość ekologiczna dzieci i młodzieży jest bardzo ważnym elementem rozwoju społecznego Polaków. Zwracamy coraz większą uwagę na ekologię i zdrowie. Cieszą wszelkie inicjatywy podnoszące wiedzę młodych ludzi na ten temat. Jedną z takich akcji, do której przystąpiła nasza szkoła, jest "Działaj z imPETem!" 

 

"Działaj z imPETem!"  to  ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET. Projekt został zainicjowany w 2018 roku przez czterech wiodących producentów branży FCG, wprowadzających na polski rynek napoje w butelkach PET: Coca-Cola HBC, Nestle Polska - Oddział Nestle Waters, Pepsi-Cola General Bottlers Poland, Żywiec Zdrój S.A.

 

Kampania „Działaj z imPETem!” ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET. Projekt obejmuje różne przedsięwzięcia edukacyjne, poprzez które zwraca uwagę mieszkańców na problem prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych i ich recyklingu. Od 2018 roku  została  zwiększona ilość zbieranych i poddawanych recyclingowi butelek PET w systemie Rekopolu o ok. 32%. Między innymi ten projekt przyczynił się także do wzrostu zbiórki tego surowca w Polsce, który wniósł ok. 10% w roku 2019 w stosunku do roku 2018.

 

Dlaczego warto segregować butelki PET?
Jak wygląda proces ich recyklingu?
Co może powstać w wyniku ich przetworzenia?

 

To właśnie odpowiedzi na te pytania kryje w sobie Miecia – mobilna strefa edukacyjna zaaranżowana w śmieciarce. Pod tym linkiem  można odbyć wirtualny spacer po wnętrzu śmieciarki "MIECI"

 

https://dzialajzimpetem.pl/poznaj-miecie/

 

Uczniowie naszej szkoły koordynowani przez nauczycielkę biologii p. Martę Drogoń , realizując założenia tej wartościowej akcji, wykonali piękne plakaty. Są one kolorowe, cieszące oko a jednocześnie pouczające. Dzieci poznały zasady segregowania śmieci i dowiedziały się w jaki sposób można „dać drugie życie” butelkom „PET”.