DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię
i wspólnie się pobawić. W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe
i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody
International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy
z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

 

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki? Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

 

Nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Kropki. Uczniowie realizując jedno z zadań
w ramach Turnieju Klas mieli założyć ubranie w kropki albo wyciąć i przykleić na część garderoby 7 kropek. Chętni uczniowie mogli wykonać kreatywne zadania, których motywem przewodnim była właśnie kropka.