Rozstrzygnięcie Plebiscytu Gminne Wydarzenie Roku 2019

Jest nam  niezwykle miło, że uroczystość organizowana przez naszą szkołę czyli Grudniowe Święto Patrona Szkoły, zajęła pierwsze miejsce w Plebiscycie Gminne Wydarzenie Roku 2019.

Grudniowe Święto Patrona Szkoły to przygotowana z rozmachem coroczna uroczystość integrująca całą społeczność szkolną – uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Ta uroczysta akademia poświęcona polskim Noblistom stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania uczniowskich talentów aktorskich i nie tylko. Uczniowie wcielają się w role Noblistów, przedstawiają fakty znane z życie pisarzy
i uczonych. W grudniu 2019 roku uroczystość poświęcona była wszystkim polskim Noblistom w dziedzinie literatury. Zbiegło się to z nadaniem Oldze Tokarczuk literackiej Nagrody Nobla.

W plebiscycie brało udział  25 wydarzeń z życia Gminy Środa Śląska. Trwał  on od 31 stycznia do  6 marca 2020 r. do godz. 15:00. Dla głosujących przewidziana była nagroda – bilety na koncerty. Nominacja do plebiscytu ogromnie nas ucieszyła i podjęliśmy działania informacyjne wśród rodziców i przyjaciół szkoły. 200 oddanych głosów świadczy o dużym poparciu działań prowadzonych przez nasza placówkę i będzie stanowić motywację do realizacji kolejnych pomysłów.

Pragniemy podziękować wszystkim głosującym. Wyrażamy wdzięczność uczniom, nauczycielom i rodzicom  za trud włożony w przygotowanie Święta. Dziękujemy także władzom gminnym za uznanie dla naszej uroczystości i umieszczenie jej wśród najważniejszych wydarzeń roku 2019.