Spotkanie z pisarzem Marcinem Koziołem.

Piątego lutego nasza szkoła gościła pisarza Marcina Kozioła – autora lektury w klasach 4-6 pt. „Skrzynia Władcy Piorunów”.  Ta książka opowiada o przygodach Julii i Toma – nastoletnich detektywów amatorów, którzy rozwiązują zagadkę porwania ojca Toma. Łamią szyfry, są wytrwali i uparci.  Równie ważnym wątkiem są dzieje genialnego serbskiego wynalazcy Nikoli Tesli, o którym mówi się, że wynalazł XX wiek.

Pan Marcin Kozioł najpierw spotkał się z uczniami z klas 1-4. Opowiedział im o niezwykłym Wombacie Maksymilianie, który podróżuje po całym świecie. Wombat Maksymilian to bohater  innych jego powieści. W 2017 roku książka otwierająca serię „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka” zdobyła nagrodę Magellana 2016 dla najlepszego przewodnika dla dzieci.  Sympatyczne zwierzę zwiedza świat, przeżywa różnorodne przygody a przy okazji w przystępny sposób prezentuje ciekawostki o  odwiedzanych miejscach .

W drugim spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 5-8. Motywem przewodnim była lektura „Skrzynia Władcy Piorunów.

Pisarz opowiedział o bohaterach swojej powieści (w tym także o niezwykłym psie asystującym zwanym Spajkiem, który rozumie ludzką mowę). Dzieci były bardzo zainteresowane opowieściami o życiu Nikoli Tesli zwanym Władcą Piorunów. Odważni uczniowie mogli wziąć udział w eksperymencie,   mogli choć na chwilę  zostać „władcą piorunów”.

Spotkanie można określić jako ciekawe, inspirujące oraz pouczające. Mamy nadzieję, że zaintrygowani uczniowie sięgną po książki tego twórcy i poszerzą swoje wiadomości o świecie.