ŚWIĘTO SZKOŁY W CIECHOWIE

13 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Ciechowie odbyła się bardzo ważna uroczystość – Święto Szkoły. Akademię uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: burmistrz Środy Śląskiej pan Adam Ruciński, dyrektor ZOPO pan Krzysztof Peryga, radna wsi Ciechów pani Joanna Wasylkowska, ks. proboszcz Mariusz Lubryka, sołtys Ciechowa pan Stanisław Gołdyn, Rada Rodziców, emerytowani nauczyciele oraz społeczność szkolna i mieszkańcy. Licznie przybyli goście mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „W panteonie gwiazd – polscy nobliści w dziedzinie literatury”.  Młodzi uzdolnieni aktorzy wcielili się w role H. Sienkiewicza, W. Reymonta, W. Szymborskiej, Cz. Miłosza, O. Tokarczuk. Pod okiem p. K. Hołowiak – Charęzy, U. Amroży, N. Kołodziej wspaniałych i niezapomnianych przeżyć dostarczyli wychowankowie z klas 8b,7,6b,5a,3b. Oprawę taneczną przygotowała grupa „Thunder” z klasy 1a,1b z prowadzącą p. E. Dyndą oraz tancerze z klasy 5a, 6b  i 7. 

 Tegoroczne Święto Szkoły zbiegło się w czasie z uroczystością odebrania przez Olgę  Tokarczuk literackiej nagrody Nobla, która to w swoich słowach zawarła ponadczasową myśl:

 

Literatura zaczyna się od owego "dlaczego?", nawet jeśli mielibyśmy na to pytanie odpowiadać bez przerwy zwyczajnym: "nie wiem". Literatura stawia więc pytania, na które nie da się odpowiedzieć przy pomocy Wikipedii, wykracza bowiem poza same fakty
i wydarzenia, odwołując się bezpośrednio do naszego ich doświadczania
.”

(fragment mowy noblowskiej O. Tokarczuk)