Święto Niepodległości w Szkole w Ciechowie

 

                                 

 

"'Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”

Seneka Młodszy    

 

    11 listopada obchodzimy  Narodowe Święto Niepodległości . To  polskie  święto  państwowe upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia.

    W piątek 8 listopada w Szkole Podstawowej w Ciechowie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Apel poprzedzony został wspólnym odśpiewaniem o godzinie 11.11 Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu!”. Akademia  przygotowana została przez klasy : 5b, 5c, 2a i wychowawców : Ewę Adamiak, Pawła Żołnierczyka i Elżbietę Dębską.  Występ starszych dzieci przeplatany był żywiołowym tańcem i donośnym śpiewem młodszych uczniów. Cała akademia stanowiła piękną i wzruszającą lekcję historii.

Reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechowie weźmie też udział w  powiatowych obchodach  Dnia Niepodległości w Środzie Śląskiej 11. 11. 2019 r.