Dzień postaci z bajek

     Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Jak obchodzili go uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ciechowie? Oczywiście z rozmachem i pomysłem. Przebrali się wszyscy – młodsi i starsi uczniowie. W klasach 4-6 było to jedno z zadań w ramach Turnieju Klas. W tym dniu na szkolnych korytarzach można było spotkać  idących ramię w ramię Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Zorro i Supermena. Nikogo ten fakt nie dziwił.

       Dzieci z klas 1-3 także brały czynny udział w obchodach tego wesołego dnia. Razem z wychowawcami uczestniczyły w różnych grach i zabawach tematycznie związanych z postaciami z bajek. Na przykład musiały na podstawie rysunków przedstawiających rekwizyt , rozpoznać postać  z bajek, albo miały do wykonania nietypowe zadania -  chociażby oddzielanie na czas grochu od fasoli. Dzięki temu mogły poczuć się jak bajkowy Kopciuszek.  Kolejnym punktem obchodów było odgadywanie o jaką postać chodzi, po wysłuchaniu rymowanej zagadki. Inne konkurencje to:

- zabawa „prawda/fałsz,

- z jakiej bajki pochodzi cytat?-

- kolorowanie wybranych postaci

Na koniec odbyła się prezentacja barwnych i pomysłowych  bajkowych strojów. Zabawy było co niemiara !

A oto garść zagadek dla odważnych:

1.       „Szła przez las do babci ta dziewczynka mała

Na głowie kapturek, w ręce koszyk miała”

 

2.       „Na bal ta dziewczyna karetą zajechała

Bez buta po balu prędko uciekała”

 

3.       „Gdy kłamał ten pajac mały nosek jego mały

Daleko do przodu wydłużał się cały”