ŚWIĘTO SZKOŁY W CIECHOWIE – NA WESOŁO !

14 października przypada  Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, pedagogów,  pracowników oświaty. Obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. Ten szczególny dzień uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Ciechowie spędzili bardzo aktywnie, w duchu sportowej rywalizacji.   

Najpierw pod czujnym okiem wychowawców,  kreatywni uczniowie tworzyli  gry edukacyjne „Nasze lektury” na motywach wybranych lektur,  realizując w ten sposób jedno z zadań  Narodowego Projektu Rozwoju  Czytelnictwa. O godzinie 9.00 odbyła się uroczysta akademia,  podczas której przyznano stypendia najlepszym uczniom. Program artystyczny przygotowały klasy: 6a i 7a pod opieką wychowawców pani Magdaleny Plich, pana Roberta Bartosika i pani Danuty Kaznowskiej.  W humorystyczny sposób uczniowie przedstawili scenki z życia szkoły. Miał miejsce pokaz mody nauczycielskiej i uczniowskiej. 

Kolejnym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej było przygotowanie i spożywanie wspólnego posiłku – pysznych i pożywnych kanapek.

Po nim, pełni siły i ochoty do  zabawy uczniowie z nauczycielami i przedstawicielami Rady Rodziców przystąpili do rywalizacji międzyklasowej. Wszyscy wzięli udział w kreatywnych zawodach sportowych. Konkurencje były nietypowe :  piłka w rynnie, herbata na czapce, strącanie piłek za pomocą rajstopy, piłeczki do miski, kubeczki na podłogę. Zwyciężył zespół pierwszy czyli klasy 5b, 6b, 8a. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.  Słowa uznania  należą się też drużynie  nauczycieli i rodziców za to, że wytrzymali trudy sportowych zmagań. Koordynatorem i pomysłodawcą imprezy była pani wicedyrektor Edyta Dynda wraz
z opiekunami Samorządu Uczniowskiego panią Karoliną Hołowiak-Charęzą i panią Marzeną Cidyło.