Wyniki konkursu #OSEWyzwanie

Informujemy, że Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza szkoła!

Sala 37 naszej szkoły zostanie wyposażona w mobilną pracownię multimedialną składającą się z 16 laptopów, dzięki którym będą tam prowadzone cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Uczniowie koła matematycznego wraz z opiekunem Heleną Madej i we współpracy z rodzicem jednej z uczennic – p. Andrzejem Kurzydło przygotowali pracę plastyczną „Smart szkoła”. Praca ta, deklaracja udziału w tygodniu kodowania oraz przystąpienie szkoły do programu mLegitymacja szkolna zapewniło nam zwycięstwo w konkursie.

W ramach deklarowanego udziału w tygodniu kodowania uczniowie koła matematycznego wraz z opiekunem dołączą i przeprowadzą w szkole działanie związane z ogólnoświatową akcją „CodeWeek2019 ” w terminie 7 – 11 października.

CodeWeek to organizowana na terenie całej Europy, społeczna inicjatywa, dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Stało się to świetną okazją, by zacząć zabawę z grami logicznymi i kodowaniem.

Był to tydzień z kodowaniem w języku Mors’a, który bardzo łatwo uczniowie opanowali i stosowali. Jednym z ciekawych zadań było kodowanie wszystkich tematów lekcji na specjalnie do tego przygotowanej tablicy. Uczniowie bardzo chętnie podjęli się nowego wyzwania, co widoczne było podczas przerw. Tablica w holu była oblegana przez klasowych specjalistów zajętych kodowaniem.

 

Same prace uczniów zostały sprawdzone przez szkolnych ekspertów, a punkty za wykonane prace zostały dopisane do punktacji w szkolnym turnieju klas.

Za prowadzone działania zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem CodeWeek.

W efekcie prowadzonych wszystkich działań przyznano szkole nagrodę, którą jest pracownia mobilna.

Na spotkaniu w Wałbrzychu dnia 9.10.2019 z rąk Ministra Michała Dworczyka, prezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej  Piotra Sosińskiego oraz przedstawicieli Nask, dyrektor Monika Heba-Wierzbicka wraz z koordynatorem prowadzonych działań Heleną Madej odebrały oficjalnie nagrodę dla zwycięzców konkursu z regionu.