„ Jak nie czytam, jak czytam”

Dnia 7 czerwca br. w naszej szkole odbyła się akcja pt. „ Jak nie czytam, jak czytam” . Z tej okazji w holu szkoły umieszczone zostały popularne pozycje książkowe każdej klasy. Równo o godzinie 10.00 cała społeczność szkolna zebrała się przed budynkiem szkoły, aby przez 10 minut wspólnie czytać fragmenty swoich ulubionych książek. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p.K.Hołowiak-Charęzą przeprowadzili happening ,,Zaczytane ulice”. Najpierw udali się do przedszkola, aby tam  poczytać swoim młodszym koleżankom i kolegom ciekawe bajki. Następnie idąc przez naszą miejscowość,  zachęcali przechodniów do wspólnego czytania fragmentów książek. Każdy czytelnik otrzymał zakładkę wykonaną przez uczniów. Akcje miały na celu  budowanie pozytywnych skojarzeń z książką oraz wyrabianie nawyku sięgania po nią w wolnych chwilach. Uczniowie uzmysłowili sobie, że czytanie książek to powód do dumy.