DZIEŃ DZIECKA

 

31 maja w  naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Pierwszym punktem programu było spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Policjanci uzmysłowili uczniom,  na jakie niebezpieczeństwa mogą być narażeni oraz jak należy prawidłowo reagować w takich sytuacjach.  Następnie odbył się Mini Playback Show, podczas którego każda klasa prezentowała swoje talenty muzyczne, taneczne oraz aktorskie. Występy okazały się niezwykle ciekawe, a nawet oryginalne. Można było ,,zobaczyć”słynne  gwiazdy estrady i również postacie fantastyczne takie jak Kulfon.  Kolejnym  wyzwaniem okazał się bieg patrolowy.  Posługując się mapą, uczniowie realizowali zadania na poszczególnych stanowiskach, które rozmieszczone były nie tylko na terenie szkoły, ale także w różnych miejscach naszej miejscowości. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z wielu dziedzin. Literackie wyczyny  dotyczyły szczegółowego odzwierciedlenie w malarskich  wizjach  opisów bohaterów oraz zaprezentowania w kalamburach frazeologizmów  związanych z historią książki. Niezwykłe sportowe ,,akrobacje” miały miejsce podczas przenoszenia wody, rzucania  beretem czy też ubijania piany z białek. Po zakończeniu biegu na uczniów czekały kiełbaski z grilla. Zwycięzcami  wszystkich  rozgrywek okazały się klasy – 1a, 4a oraz 3G. Każda klasa otrzymała słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski, a nad bezpieczeństwem czuwali rodzice, którym należą się serdeczne podziękowania.  Uczniowie byli zadowoleni z tak ciekawego i wesołego dnia w szkole, dlatego  na ich twarzach  gościły promienne uśmiechy.