Spotkanie ze studentami Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

W średniowieczu funkcjonowały szkoły rycerskie, a ich współczesny odpowiednik to akademia i szkoły wojskowe, które szkolą żołnierzy – rycerzy XXI wieku.  19 lutego 2019 roku naszą szkołę odwiedzili studenci jednej z takich uczelni – Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Dowiedzieliśmy się  wiele o historii polskiego wojska. Opowiedziano nam jak zmieniało się wojsko od czasów rycerstwa po czasy dzisiejsze. Na wyświetlanych slajdach zobaczyliśmy zmiany zachodzące na przestrzeni czasu w umundurowaniu, uzbrojeniu i sposobie poruszania się.  Przybliżone zostało  codzienne życie studentów. Okazuje się, że muszą wstawać bladym świtem i jeszcze przed śniadaniem ukończyć 5-kilometrowy bieg. Mają także kilka godzin zajęć wychowania fizycznego każdego dnia, aby utrzymać formę i w przyszłości być gotowym do obrony i reprezentowania kraju. Co ciekawe – uczą sie takich samych przedmiotów, jakie mamy też w naszej szkole – matematyki, geografii, historii.  Poza żołnierskimi ciekawostkami mieliśmy okazję obejrzeć prawdziwe wyposażenie żołnierza. Studenci pokazali nam maski gazowe, słuchawki wygłuszające i oczywiście broń, która okazała się zaskakująco ciężka.

Być może dzięki temu interesującemu spotkaniu kilkoro uczniów naszej szkoły zdecyduje się, aby w przyszłości dołączyć do grona studentów jednej z uczelni wojskowych i rozpocznie karierę żołnierza.