Klasa 3b na spotkaniu z pisarką

Dnia 1 grudnia 2017r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z autorką książek, dziennikarką, laureatką wielu nagród i wyróżnień  – panią Małgorzatą Strękowską-Zarembą.

Podczas spotkania autorka opowiadała  o początkach swojej kariery pisarskiej oraz skąd czerpie pomysły na pisanie. Zaprezentowała swoją najnowszą serię  „O okropnym Maciusiu…” , przygotowała także zagadki literackie, by sprawdzić, czy uczniowie czytają i znają baśnie oraz legendy.

 Na koniec zaspokoiła ciekawość dzieci odpowiadając  na zadawane pytania oraz rozdając mnóstwo autografów. Do klasy kupiliśmy książkę o przygodach małego rozrabiaki Filipka, na której pani Małgorzatą Strękowska-Zaremba złożyła specjalną dedykację.

 Spotkanie to pozostanie na długo w naszej pamięci. Zapamiętamy też słowa autorki – „warto mieć poczucie humoru i śmiać się z siebie”.