Obchody Światowego Dnia Praw Dziecka

Dnia 20.11.2017r. w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie z oddziałów gimnazjalnych wykonali plakaty, informujące o prawach, przysługujących młodym ludziom. Wykonana została także wystawa prac plastycznych dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Podopieczni umieścili na nich numery telefonów instytucji, zajmujących się pomocą w różnych trudnych sytuacjach (Rzecznik Praw Dziecka, Dziecięcy Telefon Zaufania, policja, straż pożarna, pogotowie, numer alarmowy). Wszyscy zaangażowali się w staranne i kolorowe przygotowanie zadań. Przekazana wiedza została wyeksponowana w głównym holu szkoły, aby każdy mógł się z nią  zapoznać i w razie potrzeby wykorzystać w życiu codziennym.

Głównymi koordynatorami akcji była p. Marzena Cidyło, p. Weronika Biernat i p. Małgorzata Wilhelmi-Malec.