Doskonałe Mleko dla Szkół

Po pierwsze mleko!
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciechowie uczestniczą w programie promującym mleko, jako ważny składnik diety każdego człowieka. Dzieci codziennie otrzymują kartonik mleka finansowany przez Unię Europejską.

Ważną rolę w zachowaniu zdrowia i sprawności umysłu pełni drugie śniadanie zjadane przez uczniów w szkole. Pijąc do posiłku mleko nasi wychowankowie dostarczają sobie ważnych składników odżywczych takich jak: białka, witaminy, wapń i inne pierwiastki niezbędne do prawidłowego rozwoju. Mleko w szkole smakuje im znacznie bardziej niż w domu, gdyż spożywane jest w towarzystwie kolegów.

Systematyczne picie mleka wykształca w najmłodszych prawidłowe nawyki żywieniowe, które w przyszłości z dużym prawdopodobieństwem będą kontynuowane.

Aby prawidłowo się odżywiać, nikt nie powinien rezygnować z picia mleka i spożywania jego przetworów.

Chcesz wiedzieć więcej o akcji zajrzyj na stronę www.mlekowszkole.pl